Рейтинг надійності банків України Рейтинг надійності банків України - by , 2019-04-19
0
15.05.2018

Рейтинг надійності банків України

Рейтинг банків України

Зміст:

 1. Що значить «надійний банк»?
 2. Як вибрати надійний банк?

«Який банк найнадійніший?» І «Куди нести гроші?» - ці питання цікавлять кожного, хто хоче відкрити депозит, отримати картку або кредит. За останні 3 роки в Україні закрилося більше половини банків, тому немає ніякої гарантії, що той, в який ви вирішите звернутися, не стане наступним. Надійність має важливе значення.

Рейтинг надійності банків України складається різними ресурсами, групами аналітиків. Одним з найбільш глибоко проаналізованих можна вважати рейтинг сайту «Мінфін», в якому враховуються такі критерії:

 • Залежність від вкладів фіз. осіб;
 • Прибутковість;
 • Ліквідність;
 • Частка банку на ринку роздрібних депозитів;
 • Досвід роботи на ринку.

Кожен з критеріїв оцінюється за 5-бальною шкалою і в сумі оцінка дає середній бал. Рейтинг банків України за надійністю представлений з 31 банку. За 4 квартал 2017 року ТОП-10 входять:

рейтинг надійності банків України інфографіка:

 1. Райффайзен Банк Аваль;
 2. УкрСиббанк;
 3. Кредит Агріколь;
 4. ОТП Банк;
 5. Кредобанк;
 6. ПроКредит Банк;
 7. Укргазбанк;
 8. Ощадбанк;
 9. Альфа Банк.

Одним з найбільш популярних банків серед українців (ПУМБ, Укрсоцбанк і ПриватБанк) займають 11-е, 17-е і 19-е місця відповідно. При цьому за фінансовими показниками ПриватБанк займає 1-е місце серед всіх банківських установ України.

Рейтинг надійності банків України за депозитами «виводить» на топові позиції маловідомі банки, наприклад, Альтбанк, ВіЕС банк, які пропонують також високі процентні ставки.

Бери 1000 грн під 0,01% – плати 950 грн під 0,01%
Процентна ставка
0.01 - 1.7% на день
Сума позики
10 000 - 17 000 грн
Термін
1-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 90 років
Час розгляду
15 хвилин
Спосіб отримання
на картку
6 000 под 0.01%!
Процентна ставка
0.01 - 1.8% на день
Сума позики
6 000 - 10 000 грн
Термін
3-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 65 років
Час розгляду
7 хвилин
Спосіб отримання
на картку
Перші 2 кредити під 50%
Процентна ставка
0.99 - 1.98% на день
Сума позики
3 000 - 15 000 грн
Термін
1-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 65 років
Час розгляду
10 хвилин
Спосіб отримання
на картку

Що значить «надійний банк»?

Але для звичайного клієнта вникати в усі економічні та аналітичні нюанси - складно, при цьому деякі думають, що банки України рейтинг надійності може бути недостовірним, некоректним, неактуальним. Критерії оцінки у кожного потенційного клієнта свої. Виділимо основні:

 • Скільки існує на ринку;
 • Активна реклама в ЗМІ - чим більше, ніж виглядає надійніше;
 • Власний досвід роботи з банком або досвід друзів, знайомих;
 • Можливість швидко вивести гроші (для вкладів);

Новини - погані новини в ЗМІ сприймаються зазвичай не зовсім коректно (докапіталізація, реорганізація та ін.), А розцінюються як негативні ( «банк закривається»), тому чим частіше «поганих» новин в ЗМІ, тим гірше сприймається банк клієнтами.

Власний досвід користувача, як правило, має вирішальне значення. Він грунтується на: як комунікацій, сервісу, обслуговування, вигідні пропозиції.

Як вибрати надійний банк?

Також має значення, за яких клієнт хоче звернутися. Якщо це кредит, то рейтинг зазвичай значення не має - головне, уважно читати договір. Тим більше в Україні стало популярно брати невеликі кредити (до 10000 грн) онлайн в сервісах кредитування на банківську картку. Потрібну суму тут можна отримати за 30 хвилин.

При відкритті карти значення мають умови (накопичувальний відсоток на залишок, комісія за обслуговування, мобільний банкінг і інше). А ось для вкладів краще вивчити рейтинг банків України за надійністю депозитів і вибирати найбільш стабільну організацію.

Надійність при виборі банку має велике значення. При цьому рекомендується відкривати в кожній організації депозит на суму не більше 200 тисяч гривень - саме стільки повертає Фонд гарантування вкладів у разі банкрутства.

До речі, депозит - хороший варіант інвестиції. Наприклад, 10000 грн, внесені на рік під 14%, принесуть 1400 грн доходу, а це практично розмір мінімальної пенсії в Україні. Якщо є бажання відкрити вклад, але навіть зайвої 1000 грн немає, цю суму завжди можна отримати, наприклад, в онлайн-сервісах мікропозик. Кожен клієнт може за 15 хвилин оформити до 10000 грн на картку без звернення за допомогою до родичів або друзів.

Для вибору краще керуватися як своїм досвідом, так і рейтингами надійних джерел. Також зазвичай банківським організаціям, які найдовше працюють на ринку, можна довіряти. У всякому разі на все 100% передбачити неможливо, тому намагайтеся відкривати не довгострокові (не більше ніж на 6 місяців) угоди.

Залишити оцінку
Дякуємо, ваш голос врахований! Ви вже голосували!
Залишити вiдгук
Вибачте, посилання в тексті заборонені Вибачте, 1 відгук на годину

Дякуемо, Ваш відгук важливий для нас

Відгуки
Немає відгуків
up
MoneyExpert рекомендує!
Перший кредит до грн під %
Взяти позику