Рейтинг надійності банків України Рейтинг надійності банків України - by , 2019-04-19
0
15.05.2018

Рейтинг надійності банків України

Рейтинг банків України

Зміст:

 1. Що значить «надійний банк»?
 2. Як вибрати надійний банк?

«Який банк найнадійніший?» І «Куди нести гроші?» - ці питання цікавлять кожного, хто хоче відкрити депозит, отримати картку або кредит. За останні 3 роки в Україні закрилося більше половини банків, тому немає ніякої гарантії, що той, в який ви вирішите звернутися, не стане наступним. Надійність має важливе значення.

Рейтинг надійності банків України складається різними ресурсами, групами аналітиків. Одним з найбільш глибоко проаналізованих можна вважати рейтинг сайту «Мінфін», в якому враховуються такі критерії:

 • Залежність від вкладів фіз. осіб;
 • Прибутковість;
 • Ліквідність;
 • Частка банку на ринку роздрібних депозитів;
 • Досвід роботи на ринку.

Кожен з критеріїв оцінюється за 5-бальною шкалою і в сумі оцінка дає середній бал. Рейтинг банків України за надійністю представлений з 31 банку. За 4 квартал 2017 року ТОП-10 входять:

рейтинг надійності банків України інфографіка:

 1. Райффайзен Банк Аваль;
 2. УкрСиббанк;
 3. Кредит Агріколь;
 4. ОТП Банк;
 5. Кредобанк;
 6. ПроКредит Банк;
 7. Укргазбанк;
 8. Ощадбанк;
 9. Альфа Банк.

Одним з найбільш популярних банків серед українців (ПУМБ, Укрсоцбанк і ПриватБанк) займають 11-е, 17-е і 19-е місця відповідно. При цьому за фінансовими показниками ПриватБанк займає 1-е місце серед всіх банківських установ України.

Рейтинг надійності банків України за депозитами «виводить» на топові позиції маловідомі банки, наприклад, Альтбанк, ВіЕС банк, які пропонують також високі процентні ставки.

«Приведи друга» - отримай 300 грн
Процентна ставка
0.01 - 0.01% на день
Сума позики
10 000 - 15 000 грн
Термін
7-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 75 років
Час розгляду
15 хвилин
Спосіб отримання
на картку
Акція! Виграй Тур на двох до Туреччини
Процентна ставка
0.01 - 1.8% на день
Сума позики
6 000 - 10 000 грн
Термін
3-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 65 років
Час розгляду
15 хвилин
Спосіб отримання
на картку
Ексклюзивний промокод 50%
Процентна ставка
0.01 - 1.98% на день
Сума позики
3 000 - 15 000 грн
Термін
1-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 65 років
Час розгляду
5 хвилин
Спосіб отримання
на картку
Кожному другу - 200 грн і iPhone Xs!
Процентна ставка
0.01 - 1.7% на день
Сума позики
10 000 - 15 000 грн
Термін
1-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 90 років
Час розгляду
15 хвилин
Спосіб отримання
на картку
Знижка 100% на перший кредит
Процентна ставка
0.01 - 1.7% на день
Сума позики
3 000 - 10 000 грн
Термін
5-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 65 років
Час розгляду
5 хвилин
Спосіб отримання
на картку

Що значить «надійний банк»?

Але для звичайного клієнта вникати в усі економічні та аналітичні нюанси - складно, при цьому деякі думають, що банки України рейтинг надійності може бути недостовірним, некоректним, неактуальним. Критерії оцінки у кожного потенційного клієнта свої. Виділимо основні:

 • Скільки існує на ринку;
 • Активна реклама в ЗМІ - чим більше, ніж виглядає надійніше;
 • Власний досвід роботи з банком або досвід друзів, знайомих;
 • Можливість швидко вивести гроші (для вкладів);

Новини - погані новини в ЗМІ сприймаються зазвичай не зовсім коректно (докапіталізація, реорганізація та ін.), А розцінюються як негативні ( «банк закривається»), тому чим частіше «поганих» новин в ЗМІ, тим гірше сприймається банк клієнтами.

Власний досвід користувача, як правило, має вирішальне значення. Він грунтується на: як комунікацій, сервісу, обслуговування, вигідні пропозиції.

Як вибрати надійний банк?

Також має значення, за яких клієнт хоче звернутися. Якщо це кредит, то рейтинг зазвичай значення не має - головне, уважно читати договір. Тим більше в Україні стало популярно брати невеликі кредити (до 10000 грн) онлайн в сервісах кредитування на банківську картку. Потрібну суму тут можна отримати за 30 хвилин.

При відкритті карти значення мають умови (накопичувальний відсоток на залишок, комісія за обслуговування, мобільний банкінг і інше). А ось для вкладів краще вивчити рейтинг банків України за надійністю депозитів і вибирати найбільш стабільну організацію.

Надійність при виборі банку має велике значення. При цьому рекомендується відкривати в кожній організації депозит на суму не більше 200 тисяч гривень - саме стільки повертає Фонд гарантування вкладів у разі банкрутства.

До речі, депозит - хороший варіант інвестиції. Наприклад, 10000 грн, внесені на рік під 14%, принесуть 1400 грн доходу, а це практично розмір мінімальної пенсії в Україні. Якщо є бажання відкрити вклад, але навіть зайвої 1000 грн немає, цю суму завжди можна отримати, наприклад, в онлайн-сервісах мікропозик. Кожен клієнт може за 15 хвилин оформити до 10000 грн на картку без звернення за допомогою до родичів або друзів.

Для вибору краще керуватися як своїм досвідом, так і рейтингами надійних джерел. Також зазвичай банківським організаціям, які найдовше працюють на ринку, можна довіряти. У всякому разі на все 100% передбачити неможливо, тому намагайтеся відкривати не довгострокові (не більше ніж на 6 місяців) угоди.

Залишити оцінку
Дякуємо, ваш голос врахований! Ви вже голосували!
Залишити вiдгук
Вибачте, посилання в тексті заборонені Вибачте, 1 відгук на годину

Дякуемо, Ваш відгук важливий для нас

Відгуки
Немає відгуків
up
MoneyExpert рекомендує!
Перший кредит до грн під %
Взяти позику