Рейтинг надійності банків України

«Який банк найнадійніший?» І «Куди нести гроші?» - ці питання цікавлять кожного, хто хоче відкрити депозит, отримати карту або кредит. За останні 3 роки в Україні закрилося більше половини банків, тому немає ніякої гарантії, що той, в який ви вирішите звернутися, не стане наступним. Надійність має важливе значення.

Рейтинг надійності банків України складається різними ресурсами, групами аналітиків. Одним з найбільш глибоко проаналізованих можна вважати рейтинг сайту «Мінфін», в якому враховуються такі критерії:

 •   Залежність від вкладів фіз. осіб;
 •   Прибутковість;
 •   Ліквідність;
 •   Частка банку на ринку роздрібних депозитів;
 •   Досвід роботи на ринку.

Кожен з критеріїв оцінюється за 5-бальною шкалою і в сумі оцінка дає середній бал. Рейтинг банків України за надійністю представлений з 31 банку. За 4 квартал 2017 року ТОП-10 входять:

рейтинг надійності банків України інфографіка:

 1.    Райффайзен Банк Аваль;
 2.    УкрСиббанк;
 3.    Кредит Агріколь;
 4.    ОТП Банк;
 5.    Кредобанк;
 6.    ПроКредит Банк;
 7.    Укргазбанк;
 8.    Ощадбанк;
 9.    Укрексімбанк;
 10.    Альфа Банк.

Одним з найбільш популярних банків серед українців (ПУМБ, Укрсоцбанк і ПриватБанк) займають 11-е, 17-е і 19-е місця відповідно. При цьому за фінансовими показниками ПриватБанк займає 1-е місце серед всіх банківських установ України.

Рейтинг надійності банків України за депозитами «виводить» на топові позиції маловідомі банки, наприклад, Альтбанк, ВіЕС банк, які пропонують також високі процентні ставки.

Що значить «надійний банк»?

Але для звичайного клієнта вникати в усі економічні та аналітичні нюанси - складно, при цьому деякі думають, що банки України рейтинг надійності може бути недостовірним, некоректним, неактуальним. Критерії оцінки у кожного потенційного клієнта свої. Виділимо основні:

 •    Скільки існує на ринку;
 •    Активна реклама в ЗМІ - чим більше, ніж виглядає надійніше;
 •    Власний досвід роботи з банком або досвід друзів, знайомих;
 •    Можливість швидко вивести гроші (для вкладів);

Новини - погані новини в ЗМІ сприймаються зазвичай не зовсім коректно (докапіталізація, реорганізація та ін.), А розцінюються як негативні ( «банк закривається»), тому чим частіше «поганих» новин в ЗМІ, тим гірше сприймається банк клієнтами.

Власний досвід користувача, як правило, має вирішальне значення. Він грунтується на: як комунікацій, сервісу, обслуговування, вигідні пропозиції.

Як вибрати надійний банк?

Також має значення, за яких клієнт хоче звернутися. Якщо це кредит, то рейтинг зазвичай значення не має - головне, уважно читати договір. Тим більше в Україні стало популярно брати невеликі кредити (до 10000 грн) онлайн в сервісах кредитування на банківську карту. Потрібну суму тут можна отримати за 30 хвилин.

При відкритті карти значення мають умови (накопичувальний відсоток на залишок, комісія за обслуговування, мобільний банкінг і інше). А ось для вкладів краще вивчити рейтинг банків України за надійністю депозитів і вибирати найбільш стабільну організацію.

Надійність при виборі банку має велике значення. При цьому рекомендується відкривати в кожній організації депозит на суму не більше 200 тисяч гривень - саме стільки повертає Фонд гарантування вкладів у разі банкрутства.

До речі, депозит - хороший варіант інвестиції. Наприклад, 10000 грн, внесені на рік під 14%, принесуть 1400 грн доходу, а це практично розмір мінімальної пенсії в Україні. Якщо є бажання відкрити вклад, але навіть зайвої 1000 грн немає, цю суму завжди можна отримати, наприклад, в онлайн-сервісах мікропозик. Кожен клієнт може за 15 хвилин оформити до 10000 грн на карту без звернення за допомогою до родичів або друзів.

Для вибору краще керуватися як своїм досвідом, так і рейтингами надійних джерел. Також зазвичай банківським організаціям, які найдовше працюють на ринку, можна довіряти. У всякому разі на все 100% передбачити неможливо, тому намагайтеся відкривати не довгострокові (не більше ніж на 6 місяців) угоди.

Залишити оцінку
Залишити вiдгук
Відгуки людей
Немає відгуків
up