Паспорт нового зразка Україна

З введенням безвізового режиму для України, перед тими, хто бажає перетнути кордон в країни Євросоюзу, виникло питання оформлення біометричного паспорта. Скільки коштує оформлення і де можна отримати новий закордонний паспорт?

З 11 липня 2017 року, кожен українець, якому виповнилося 16 років, отримав можливість оформити вільно відвідувати країни Євросоюзу без оформлення віз, інших документів і відвідування посольств. Досить тільки оформити паспорт України нового зразка - і в'їзд доступний.

Біометричний паспорт - це документ державного стандарту, який видається у формі книжки (виглядає як звичайний паспорт громадянина України), але з електронним чіпом, на якому зберігається вся необхідна особиста інформація. Дані представлені в цифровому вигляді і мають високий ступінь захисту.

Електронний чіп знаходиться на «пластикової сторінці», на якій також знаходиться фотографія власника, його ПІБ, дата народження і т.п.

Як отримати новий закордонний паспорт?

Біометричний паспорт України як отримати - відносно легко. Ажіотаж на великі черги вже практично пройшов, але документів на всіх не вистачає, тому замість покладеного терміну, паспорт можна отримати через 2-3 місяці.

Отримати паспорт можна:

 • В Державній міграційній службі;
 • В Центрі адміністративних послуг.

Наприклад, в Києві (та інших містах) працюють адміністративні центри (ДП «Документ»), де оформити біометричний паспорт в Україні буде найзручніше. Клієнт просто приходить в центр, отримує талон з номером в черзі, де також відображається приблизний час очікування, що допомагає і вирішити особисті справи, і повернутися в чергу, коли потрібно.

Де отримати біометричний паспорт в Україні - вирішено. Далі слід з'ясувати, що для цього потрібно.

Для отримання паспорта необхідні такі документи:

 • Паспорт громадянина України;
 • Старий закордонний. паспорт (якщо було отримано);
 • ІПН;
 • Заяву;
 • Квитанція про сплату збору.

Для дітей молодше 16 років потрібно подати:

 • Свідоцтво про народження;
 • Квитанція про сплату збору;
 • Заяву.

Процедура проходить наступним чином:

 1. Після отримання талон клієнт у адміністратора перевіряє документи (їх наявність, дійсність і т.п.) і заповнює анкету;
 2. Оплачує збір - 557,32 грн за 20 днів (робочих) або 810,32 - за 7 днів;
 3. Сканує відбитки пальців;
 4. Фотографується.

В основному центри адміністративних послуг можуть дозволити СМС-інформування про готовність документа. Клієнти ДП «Документ» також можуть подивитися, готовий паспорт чи ні, на сайті організації.

Переваги «біометрії»

Як отримати біометричний паспорт в Україні, якщо немає потрібних документів? На жаль це неможливо. Ті, хто втратив паспорт громадянина, вчасно не вклеїв фотографію, не має реєстрації або сам документ порваний і знаходиться в неналежному вигляді, повинні перш за все відновити його і ужепосле переходити до процедури оформлення.

Сам же біометричний паспорт дає масу переваг:

 • Він є документом, що підтверджує особу;
 • Дає можливість без віз відвідувати країни Євросоюзу;
 • Дає можливість відвідувати інші країни;
 • Має високий ступінь захисту.

Що ж стосується оплати, сума 557,32 грн (мінімальна) є відносно доступною. Але якщо паспорт потрібно зробити терміново, а грошей немає, краще не відкладати оформлення, а спробувати позичити потрібну суму. Зробити це швидко можна або у родичів, або, наприклад, онлайн, оформивши мікропозик. Онлайн можна взяти на карту суму до 10000 грн за 15 хвилин, що дозволить максимально швидко вирішити питання.

Залишити оцінку
Залишити вiдгук
Відгуки людей
Проверка
up