Мікропозики в Україні VS позики в Росії. Битва ринків Мікропозики в Україні VS позики в Росії. Битва ринків - by , 2019-04-18
3.3 5stars
4
25.10.2018

Мікропозики в Україні VS позики в Росії. Битва ринків

мікропозик, законодавча база, Україна, Росія

Зміст:

  1. Законодавча база - де МФО чесніші?
  2. Обсяг виданих кредитних коштів в Україні і в Росії
  3. Максимально доступні суми кредитів
  4. Безвідсотковий кредит - правда чи міф?
  5. Тривалість кредитування в Росії і в Україні
  6. Прострочення - умови і наслідки
  7. Висновки

Мікрокредитування активно розвивається в пострадянських державах, в тому числі в Україні та в Росії. На заході вже досить давно громадяни беруть невеликі суми в борг у кредитних компаніях для того щоб придбати необхідну річ, сплатити послуги або товари. У нашій країні найчастіше причиною оформлення мікропозик стає нестача коштів до зарплати, пенсії або стипендії. Багато змушені брати в борг для того щоб оплатити медичне обслуговування, комунальні послуги.

Мікропозик оформити набагато простіше, ніж банківський кредит, а тому цей сектор фінансового ринку постійно зростає і розвивається. І в Росії, і в Україні попит на мікрокредити досить високий, зараз для того, щоб отримати фінансову підтримку, досить просто відправити заявку онлайн. Але в якій країні, і якими темпами розвивається цей напрямок, ми розглянемо далі.

Законодавча база - де МФО чесніші?

 Що стосується законності роботи таких організацій, то це моменту більша увага приділяється в Російській Федерації. Зовсім недавно в країні була проведена робота над посиленням контролю в мікрокредітной секторі. Це призвело до того, що близько однієї четвертої частини всіх організацій були закриті. На даному етапі в країні працює близько чотирьох тисяч компаній, їх діяльність регулюється і контролюється спеціальними органами.

Бери 1000 грн під 0,01% – плати 950 грн під 0,01%
Процентна ставка
0.01 - 1.7% на день
Сума позики
10 000 - 17 000 грн
Термін
1-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 90 років
Час розгляду
15 хвилин
Спосіб отримання
на картку
10 000 под 0.01%!
Процентна ставка
0.01 - 1.8% на день
Сума позики
10 000 - 10 000 грн
Термін
3-30 днів
Вік позичальника
від 18 до 65 років
Час розгляду
7 хвилин
Спосіб отримання
на картку
Кредит на 12 місяців!
Процентна ставка
1.44 - 1.44% на день
Сума позики
20 000 - 20 000 грн
Термін
91 - 365 днів
Вік позичальника
від 18 до 65 років
Час розгляду
30 хвилин
Спосіб отримання
на картку
Процентна ставка
0.01 - 1.5% на день
Сума позики
4 000 - 15 000 грн
Термін
5-30 днів
Вік позичальника
від 20 до 65 років
Час розгляду
15 хвилин
Спосіб отримання
на картку

В Україні поки немає чіткої законодавчої бази для мікрофінансових фірм. Є вимоги для отримання ліцензії, свідоцтво про реєстрацію, статутному капіталі. Однак не вистачає більш жорсткого регулювання в цій області, це дозволило б скоротити ймовірність появи нечесних сервісів і шахрайських схем.

Обсяг виданих кредитних коштів в Україні і в Росії

За даними на 31 грудня 2017 року Україні було видано мікропозик на суму 21.88 мільярдів гривень. У 2016 році ця сума склала 13.39 мільярда, а на кінець 2015 року ще менше - всього 7.7 мільярдів гривень. Можна відзначити збільшення мікрокредітной ринку в 4.2 рази. Це говорить про те, що послуга користується великим попитом серед клієнтів. По-перше, велике значення має простота оформлення, по-друге - відсутність гарантій, додаткових документів, можливість оформлення через інтернет.

31 грудня 2017 року були не підведені підсумки щодо російського ринку мікрокредитування. Як стало відомо, росіяни взяли в борг у мікрофінансових компаній понад 242 мільярдів рублів. У 2016 році цей показник становив 186 мільярдів рублів. Попит на мікропозики виріс на 30%.

Стабільне збільшення обсягу виданих кредитів відзначається в обох країнах.

Максимально доступні суми кредитів

 На українському фінансовому ринку отримати мікрокредит при першому зверненні можна в розмірі від 100 гривень до 5000 в середньому. Але відомо, що новим клієнтам практично ніколи не видають максимальну суму - найчастіше такий кредит становить від кількох сотень до півтори тисячі рублів. Повторний кредит буде вже більше - сума поступово збільшується, з кожним наступним одержанням позики. Максимально доступні суми від 10 до 15 тисяч гривень, в залежності від організації.

У Російській Федерації більшість компаній пропонують позики від п'яти до п'ятдесяти тисяч гривень. При першому зверненні можна отримати не більше 25 тисяч, проте, на ділі дадуть ще менше, тому що до нових клієнтів завжди ставляться насторожено. Кілька компаній пропонують позики до 80 тисяч рублів, але тільки постійним позичальникам.

Безвідсотковий кредит - правда чи міф?
 

Більшість мікрофінансових компаній активно використовують такий рекламний хід, як пропозиція взяти кредит під нуль відсотків. Українські компанії, так само як і російські, дійсно видають такі позики, але тільки один раз - при першому зверненні. Якщо ви проходите реєстрацію, відправляєте заявку на отримання грошей, то отримати їх зможете абсолютно безкоштовно. Це ще одна з причин, чому в МФО діють обмеження по сумі первинного позики.

Компанії не вигідно видавати безкоштовно кредит, якщо сума чимала. При повторному зверненні в такі фірми ви зможете отримати вже велику суму, але процентна ставка буде стандартною. За таким принципом працюють компанії в обох країнах.

Тривалість кредитування в Росії і в Україні
 

Українські мікрофінансові сервіси видають кредит на термін від одного дня до двох місяців, а деякі обмежуються всього тридцятьма днями. Якщо спиратися на статистику, то найбільшим попитом тут користуються позики на дві-три тижні. Клієнт завжди може розрахуватися раніше терміну, причому платити відсотки йому за це не доведеться.

У Росії багато мікрофінансові компанії пропонують гроші в борг на більш тривалий термін. Таку пропозицію доступно для постійних позичальників, які зарекомендували себе, як сумлінних і відповідальних клієнтів. Вони можуть оформити мікропозик на термін до дванадцяти місяців.

Прострочення - умови і наслідки

Мікрофінансові компанії відомі своїм жорстким ставленням до боржників. Досить українцеві прострочити кредит, як йому відразу починають дзвонити співробітники сервісу, вимагати погашення, погрожувати судом. Крім цього, в кредитній угоді зазначені й інші умови прострочення. Все мікрокредітной компанії підвищують процентну ставку боржника в два або більше разів. Іноді компанія знімає разову пеню за порушення умов договору.

Крім того, відомості про несвоєчасній оплаті кредиту будуть відправлені в бюро кредитних історій, і оформлення повторного кредиту буде ускладнено. Для того щоб уникнути цих наслідків, мікрофінансові фірми пропонують продовжити термін кредитування. Така послуга називається пролонгація. Але важливо розуміти, що для підключення послуги необхідно погасити вже нараховані відсотки за користування грошима.

Висновки

Принцип роботи мікрофінансових компаній практично однаковий в усьому світі. У 2017 рік у Російській Федерації було скориговано законодавства, вимоги для МФО посилилися, і це дозволило зробити ринок більш чесним і надійним. В Україні поки немає чіткого регулювання цього економічного сектора. Що стосується умов видачі кредитів, то тут різниці практично немає - все залежить від компанії і її правил.

Важливо розуміти, що будь-який позику доведеться погашати, і оформляти гроші в борг відповідально. З огляду на високі процентні ставки і жорсткі штрафні санкції, порушення кредитної угоди може привести до боргової ями. Мікрокредит - це хороший вихід для людини, якій терміново знадобилася невелика сума грошей, але важливо правильно оцінювати свої фінансові перспективи.

Залишити оцінку
Дякуємо, ваш голос врахований! Ви вже голосували!
Залишити вiдгук
Вибачте, посилання в тексті заборонені Вибачте, 1 відгук на годину Пройдiть перевiрку

Дякуемо, Ваш відгук важливий для нас

Відгуки
Немає відгуків
up
MoneyExpert рекомендує!
Перший кредит до грн під %
Взяти позику