Що таке бюро кредитних історій?

 бюро кредитних історій

Кредитна історія - найважливіша річ, на яку звертають увагу позичальники, приймаючи рішення про видачу позички. Вона містить в собі всю інформацію про ваших кредитах, а також про те, наскільки успішно в по ним розплачувалися. За статистикою, 80% відмов у кредитуванні викликані саме зіпсованої кредитної історією.

Щоб дізнатися про свою фінансову репутацію, а також з'ясувати причину відмови в кредиті, вам варто звернутися в бюро кредитних історій. Так називають компанії, які займаються збором та зберіганням даних про кредити. Вони мають державну реєстрацію, і надають банкам і їх клієнтам такі послуги:

  • скоринг;

  • видача кредитних звітів;

  • робота з позичальниками;

  • боротьба з шахраями.

В Україні існує 9 компаній, що надають подібні послуги, проте більшість банків працює з УБКІ - українським бюро кредитних історій.

Як отримати кредитну історію у вигляді звіту

Щоб отримати дані про свою фінансову репутацію, вам потрібно перейти на сайт УБКІ і знайти форму заяви про отримання кредитної історії, заповнити його і відправити поштою на зазначену адресу. Через 2 дні ви отримаєте рекомендований лист, в якому буде представлена вся необхідна вам інформація. Відповідно до закону, ця інформація може надаватися один раз на рік на абсолютно безкоштовній основі. Якщо ви не хочете возитися з поштою, або ж вам знадобилося отримати інформацію повторно, то ви можете зробити запит в режимі онлайн. Вартість цієї послуги становить 50 грн.

Що робити, якщо знайшли помилку в своїй кредитній історії

Якщо у вашому звіті є дані про заборгованості, які ви погасили, або про кредити, які ви не брали, то ви можете її оскаржити. Для цього вам потрібно буде скласти заяву і детально описати там помилку в звіті, а також прикріпити документи, які підтверджують правдивість ваших слів. Наприклад, якщо за вами числиться непогашена заборгованість, то вам потрібно буде надати квитанцію про її погашення. Співробітники бюро оброблять вашу заявку, і перенаправляють її вашому кредитору. Згідно із законом, кредитор повинен дати відповідь на цю заяву протягом 15 робочих днів. Якщо помилка підтвердиться то її виправлять, якщо ж ні, то у вас буде можливість залишити коментар до спірної записи.

Як виправити кредитну історію

Щоб знову стати в очах банків порядною позичальником, вам потрібно брати нові кредити і вчасно їх погашати. Найпростіше це зробити, використовуючи швидкі гроші онлайн на карту в мікрофінансових організаціях. Ці компанії дуже лояльно ставляться до позичальників і практично не звертають уваги на наявність заборгованостей. Користуючись послугами МФО, ви зможете легко добути грошей на покупки, а також отримаєте шанс виправити свою фінансову репутацію.

Щоб підібрати відповідного кредитора для цих цілей, ви можете використовувати безкоштовний онлайн-сервіс Money Expert. На нашому сайті ви знайдете точну і неупереджену інформацію про всі кредитах онлайн в Україні!

Залишити оцінку
Залишити вiдгук
Відгуки людей
Немає відгуків
up