Кредит під заставу нерухомості & ndash; це один з найбільш популярних видів кредитування. В Україні подібні позики видаються практично всіма банківськими та мікрофінансовими установами. МФО охоче йдуть на такі угоди, видаючи позичальникові гроші на вигідних умовах. Пов'язано це з тим, що кредитор отримує гарантії повернення коштів. А в разі, якщо кредити під заставу нерухомості не погашаються боржниками, то кредитор може реалізувати майно, і з отриманих грошей погасити позику.
Гроші можуть знадобитися з різних причин: звільнення з роботи, подорож, дороге лікування, переїзд, ремонт житла, вкладення в бізнес, відкриття власної справи, вступ до престижного ВНЗ і багато інших.
Швидкі кредити під заставу нерухомості мають масу переваг, через які їх і оформляються:
Мінуси слід сказати теж є. По-перше, не можна оформити кредит онлайн під заставу нерухомості. Тобто, потрібна особиста присутність позичальника в офісі компанії. Якщо говорити про банки, то це далеко не одне відвідування відділення. По-друге, позичальник повинен зібрати цілий пакет документів, на що у середньостатистичної людини, який вперше оформляє позику під забезпечення, потрібно чимало часу. Крім цього, потрібно ще й дочекатися рішення самого банку.
Також слід зазначити, що навіть вигідний позику під заставу нерухомості має ризики. Головний ризик пов'язаний з можливістю втрати свого дорогого майна. Але про це поговоримо трохи нижче.
Фінансові установи видають гроші в борг під заставу нерухомості практично всім людям, у яких на руках є необхідні документи. Це можуть бути студенти, пенсіонери, працюючі громадяни, особи без офіційного працевлаштування та з поганою КІ.
Є ряд умов, при яких людина може оформити даний вид позики:
Кожен випадок розглядається індивідуально, і у кожної установи свої умови видачі кредиту під заставу нерухомості. Тому не варто впадати у відчай у разі отримання відмови в одній установі, зверніться в інші.
Умова отримання кредиту під заставу нерухомості & ndash; пред'явлення списку документів. У різних банках і МФО можуть вимагатися різні документи. Але, як правило, отримувач кредиту повинен надати:
Важливо: Взяти гроші в борг під заставу нерухомості вийде далеко не у всіх власників такого майна. Справа в тому, що практично всі банківські установи видають позики тільки під заставу квартир або будинків. Ділянки, дачі або комерційна нерухомість часто не приймаються. Багато банків навіть не видають гроші, якщо квартира знаходиться за межею міста. Наприклад, якщо квартира знаходиться не в Києві, а в київській області, то оформити позику буде проблематично.
Багато людей задаються питанням, де взяти кредит під заставу нерухомості ?. Насправді майже всі банки і мікрофінансові компанії надають подібну послугу. Просто в одних установах є більш вигідні програми кредитування, ніж в інших. Через розмаїття пропозицій вибір відповідного може стати проблемою.
Щоб оформити кращий кредит під заставу нерухомості, важливо вибрати підходящу пропозицію. При виборі пропозиції звертайте увагу на такі моменти:
Звертатися краще в перевірені і надійні компанії. Потрібно розуміти, що вони рідко йдуть на хитрощі, вказуючи в кредитному договорі приховані відсотки, нав'язані послуги і додаткові платежі. Рекомендується кілька разів перечитати кредитний договір перед його підписанням. Вивчіть його на предмет наявності "дрібного шрифту". Якщо сумніваєтеся в собі, то краще запросити юриста, який вивчить кредитний договір.
Обговорюючи кредит під заставу нерухомості в Україні, люди у відгуках часто задають питання, намагаючись з'ясувати, наскільки це безпечно. В першу чергу потрібно сказати, що в нормальних компаніях і банках така позика оформляти безпечно, якщо ви вчасно вносите платежі та погашаєте кредит.
Ризики пов'язані з несвоєчасним погашенням боргу. Якщо позичальник не сплачує кредит та порушує умови кредитного договору, то кредитор має право спочатку ввести штрафи і пеню. Якщо кредит в доларах або в гривні під заставу нерухомості не погашається і після цього, то кредитор може реалізувати квартиру в свою користь, і отримані з продажу кошти підуть на погашення позики. Але, як правило, кредитор завжди намагається знайти спільну мову з позичальником і пропонує різні умови погашення. Пам'ятайте, що МФО зацікавлена в поверненні коштів, тому не варто скидати дзвінки і уникати спілкування з представником кредитора.
Також потрібно враховувати, що кредит готівкою під заставу нерухомості найчастіше оформляється договором зворотного викупу. Чинне законодавство України не передбачає такого виду договірного зобов'язання, що на папері є додатковим ризиком для кредитоотримувача. Однак це звичайна практика, тому якщо кредит береться в компанії з доброю репутацією, то боятися нічого.
Чи варто брати кредит під заставу нерухомості? Однозначної відповіді на це питання немає, тому що все залежить від конкретної ситуації. Якщо вам потрібна велика сума на тривалий термін, то така позика стане відмінним рішенням, особливо з урахуванням низької процентної ставки. Головне & ndash; звертатися в надійні компанії і брати кредит лише в тому випадку, якщо ви на 100 відсотків упевнені в тому, що зможете вчасно його погасити.